Blog

#113 – Kacper Kowalski

8 września 2022, Author: Szymon Kasolik

Kacper Kowalski – “jestem dronem” – tak można najlepiej określić tego fotografa, który niebo, za pomocą paralotni i wiatrakowca, zdobywa już ponad 25 lat. Kilkukrotny zdobywca nagrody World Press Photo, autor projektów, które poruszają człowieka głębiej. Z powietrza nie przywozi po prostu ładnych krajobrazów, a szuka opowieści i tematów.

 

podcast-o-fotografii

Fot. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta

Kacper Kowalski w sieci: 

8 edycja Festiwalu Fotografii W ramach Sopotu rozpocznie się już w piątek, 2 września.
Wystawy można oglądać do niedzieli 18 września, wystawy Kacpra Kowalskiego i Huberta Humki do 9 października.
Inauguracja festiwalu odbędzie się 2 września o 19.00 w Państwowej Galerii Sztuki
Szczegółowy program na stronie
W tegorocznej 8. edycji festiwalu hasło FENOMEN stało się motywem przewodnim łączącym projekty głównej części prezentowanych wystaw.    
Pojęcie FENOMENU w najogólniejszym i potocznym ujęciu oznacza coś wyjątkowego, osobliwego, godnego podziwu, a nawet magicznego. Ale również określa zjawisko, rzecz podlegającą poznaniu i postrzegalną, będącą obserwowalnym obiektem lub wydarzeniem, przedmiot możliwego doświadczenia, który jest jednocześnie drogą do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Artyści korzystający w swoich pracach z medium fotografii często posługują się tym elementem i sposobem obserwacji, zakładając możliwość nie tyle zobaczenia samego obrazu, co doświadczania świata, zdarzeń i rzeczy poprzez ten obraz. Sama fotografia jawi się tu jako jedna z najsilniejszych wielo-wrażeniowych metod kwestionowania naszych empirycznych możliwości badania i orientowania się w otaczającym środowisku.


Partnerem podcastu jest Rebel East

www.rebeleast.com


Te odcinki mogą Ci się spodobać: 


Poland, Gdynia. Snow covered and deconstructed gantry.
Poland
Czarna Gora
Skiers gather at Czarna Gora ski resort in the Klodzo Valley.